Su Sebili Dezenfekte

Su sebilinizi temizlemek göz korkutucu bir iş olabilir, ancak içindeki suyun temiz ve bakteri içermediğinden emin olmanız önemlidir. Su sebilini yılda en az bir kez temizlemelisiniz. Su depoları, zamanla algler, silt ve bakteriler kazanacak ve bunlara bakılmaksızın zararlı hastalıklara sebep olabilecektir. Su sebilinizi dezenfekte etmek, boşaltmak, içini temizlemek ve depoyu dezenfekte etmek için uygun işlemleri izlemelisiniz. Bu yöntemleri izleyerek, suyunun mümkün olduğunca temiz ve güvenli olduğundan emin olabilirsiniz.

Su sebili / dağıtıcınız varsa, düzenli olarak temizlemek Beldez olarak firmamızdan isteyebilirsiniz.. Türkiye Enerji Bakanlığı, soğutucuyu, hangisinin önce geldiğinde, damacanın her değiştirilmesiyle veya altı haftada bir temizlenmesini önerir. Suyu temiz tutmak, su sebilini muhafaza etmenin en önemli parçasıdır. Neyse ki bunun için günümüz teknolojisinde firmamız tarafından Avrupa standartlarında ilaçlama yapılarak dezenfekte edilir. Bulaşabilecek tüm bakteriler yok edilir.

Su sebili dezenfekte olarak ozon dezenfekte ve buharlı dezenfekte yapılarak. Sağlıklı ve temiz hale getirilir.

Su Sebili Dezenfekte Ve  Temizlik (Öneri) Çözüm Hazırlama

 1. Bir galon suyunu bir kovaya boşaltın. Bu adım, bir çamaşır suyu veya sirke çözeltisi kullansanız da aynıdır. Saplı veya yönetilmesi kolay bir kovayı düşünün. Çamaşır suyu çözeltisinden hiçbiri kabın dışına, zemine veya giysilerinize dökülmezse, en iyisidir.
 2. Çamaşır suyu çözeltisini yapın. Kullanmayı seçtiğiniz her galon suya 1 çorba kaşığı çamaşır suyu ekleyin. Mümkünse, kokusuz bir ağartıcı kullanın, çünkü kokuyu sonuna doğru dışarı atmak daha kolay olacaktır.
  • Çözümü yavaşça karıştırın. Varsa, tek kullanımlık eldiven kullanın (tavsiye edilen bir önlem, ancak gerekli değildir). Bunu, büyük bir lavabo gibi bazılarını dökmek için göze alabileceğiniz bir boşlukta yaptığınızdan emin olun.
 3. Sirke çözeltisi yapın. Karışım için yalnızca sirke ve bir kovaya ihtiyacınız olacak. Sirkenin kokusunu hafifletmek için bir çorba kaşığı veya iki limon suyu eklemeyi seçebilirsiniz. Her üç kısım su için bir parça beyaz sirke karıştırın. Bir galon su kullanıyorsanız, 1/3 galon (5 1/3 fincan) beyaz sirke kullanın. Limon suyu içeriyorsa, suyu ve sirke karıştırdıktan sonra ilave edin.
  • Dikkatli olursak, sirke kullanmak, herhangi bir şeyi dezenfekte etmek için klorlu çamaşır suyu kullanmak kadar sadece yaklaşık yüzde 80-90’dır. Şişelenmiş suda çok az miktarda bakteri bulunurken, tamamen sterilize edilmediği takdirde bu miktarın zamanla büyümesi mümkündür.
 4. Su sebilini duvardan çıkarın ve şişeyi çıkarın. Aynı prizin içine ya da su soğutucusunu temizlemeyi seçtiğiniz alanın yakınına takılı başka bir elektronik cihaz olmadığından emin olun. Bu, canlı elektriği karşılayan suyun küçük olmasına rağmen, olasılığını önler.
 5. Su soğutucu iç yüzeyini temizleme solüsyonuyla temizlemek için bir sünger koyun. 2-5 dakika bekletin (ancak aşınmayı ve yıpranmayı önlemek için daha fazla boşaltmayın), ardından çözeltiyi musluktan (iki varsa serin sıcaklıktan biri olan) ve ayrı bir kaba boşaltın. Bu kabı bir lavabo veya tuvaletten boşaltın.
 6. Kalan temizleme solüsyonunu durulayın. İç hazneyi dört kez su ile doldurun ve (soğutucu sıcaklık) musluğundan bir kovaya dökün. Bunun ardında çamaşır suyu veya sirke tadının kalmadığından emin olun.
 7. Damla tablasını kaldırın ve iyi fırçalayın. Hem tablayı hem de ekranı (varsa) yıkayın ve bunları dağıtıcıya geri göndermeden önce her ikisini de temiz musluk suyunda durulayın. Herhangi bir dar alana nem bırakmamaya özen gösterin.
 8. Ellerinizi iyice yıkayın ve yeni şişeyi bir havluyla kurutun. Şişeyi tekrar kontrol etmeden önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun
 9. Kapağı çıkarın ve yeni şişeyi yerleştirin. Uygun bir uyum sağlayın ve şişenin üst kısmına yükselen hava kabarcığı olup olmadığını izleyin; bu, şişenin dağıtıcı ile bir mühür oluşturduğunu gösterir.
 10. Çalıştığından emin olun. Bir bardak su doldurun, dağıtıcınız varsa iki musluğu da deneyin. Geride tatsız bir tat bırakılmamasını sağlamak için suyu tadın.

Herşeyden önce gelen sağlıktır. Şirketinizde ofisinizde 100 lerce çalışanız olabilir ve gündelik hayatta istemeden dokunduğumuz cep telefonlar kapı kolları v.b yerler bakteri üretmektedirler. Bakterilerin hızla çoğalacağı en iyi ürünler tabiki sudur. Suya almak için dokunulan bardaklar ve su sebilinin entrafı bakteriler giderilmesi için en iyi ilaçlama ile dezenfekte edilerek sağlıklı hale getirilmelidir. Su sebili dezenfekte beldez istanbul büyük şehir dezenfekte olarak sizlere herzaman daha kaliteli bir hizmet sunmak için çalışıyoruz.

Hızlı iletisim
 • +90 216 498 53 48
 • 0544 545 34 19
 • beldezdezenfekte@gmail.com
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Mehmet Akca

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?